A Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola vezetése mindíg fontosnak tartotta  a tanulásban és a sportban is élen járó hallgatók megbecsülését, ezért  a Kandó SC-vel együttműködve “Jó tanuló, jó sportoló” díjat alapított.

A díjra pályázó hallgatókat évente egy sporteredményeket és tanulmányi eredményt figyelembe vevő pontrendszer alapján értékelte és a ballagásokon ünnepélyes keretek között adták át.

A díjazottak felkerültek egy dicsőségtáblára, mely a Buza Barna szobrászművész által alkotott sportolót ábrázoló szobor (modellje Balassy Imre sportolónk volt) alatt a főépület bejáratánál helyezkedik el.

Kezdetben egy, majd három díjazottunk volt, ami a főiskolai sport kiszélesedésével és a lehetőségek javulásával 10 főre emelkedett.

A főiskolai integráció után – mivel a többi karon ilyen díj nem volt – a díj kikerült a BMF szabályzatából, így a továbbiakban csak a Kandó Alapítvány segítségével díjazták a  legjobbakat.
 

Díjazottjaink:

Az első kiírás legjobbja az 1981/82. tanévben Filipovics Tamás válogatott röplabdázó 5,0 tanulmányi eredménnyel.

A díjat a ballagáson Diószegy Győző karigazgató és Korcz Imre a Testnevelési Tanszék vezetője adta át.

 
1982/83 Bertalan Imre Kando SC röplabda
1983/84 Filipovics Tamás röplabda
1984/85 Sáfrány József Kandó SC röplabda
Fodor Péter Kandó SC kosárlabda
Bucsánszki Csaba Bp. Honvéd tornász
1985/86 Bertalan Zoltán BKV Előre súlyemelés
Kun Béla OSC röplabda
Mészáros Imre Kandó SC röplabda
1986/87 Kun Béla OSC röplabda
Bertalan Zoltán BKV Előre súlyemelés
Mészáros Imre Kandó SC röplabda
1987/88 Mészáros Sándor Kandó SC kosárlabda
Heszler István BVSC atléta
Tökölyi László Kandó SC röplabda
1988/89 Dely ferenc Kandó SC kosárlabda
Magyar Gábor Kandó SC kosárlabda
Sárik Zoltán Kandó SC röplabda
1989/90 Sárik Zoltán Kandó SC röplabda
1996/97 Dénes Ottó kézilabda
Kovács Katalin kézilabda
Lévai Krisztina kosárlabda
Martinec Tamás asztalitenisz
Máthé György röplabda
Mészáros Dénes kézilabda
Őri Barbara kosárlabda
Saáry Csaba kosárlabda
Szabó Zsolt cselgáncs
Turcsányi Dóra kosárlabda
1997/98 Andrásfi István kézilabda
Balogh János kézilabda
Bárány Attila vízilabda
Lévai Krisztina kosárlabda
Mészáros Dénes kézilabda
Németh Tünde kosárlabda
Pintér István kosárlabda
Tóth Zoltán tájfutás
Zábori Vikktor labdarúgás
1998/99 Bárány Attila vízilabda
Elsik István röplabda
Horváth Ferenc labdarúgó
Lengyel Róbert kézilabda
Lévai Krisztina kosárlabda
Pintér István kosárlabda
Soós Adrien kosárlabda
Szabó Zoltán kosárlabda
Szabó Zsolt cselgáncs
Vass Róbert labdarúgó
1999/2000 Bárány Attila vízilabda
Bárdos Péter vitorlázás
Béres Zoltán labdarúgás
Dóra Endre labdarúgás
Elsik István röplabda
Gál Zoltán kézilabda
Haller Tímea kosárlabda
Kovács Hajnalka kosárlabda
Marossy Dávid kosárlabda
Tóth Ákos kézilabda
2000/01 Bárány Attila vízilabda
Fehér Csaba kerékpár
Hajszler Imre kosárlabda
Majsai Balázs labdarúgás
Móricz Bálint kézilabda
Németh László kézilabda
Zimmermann Botond vitorlázás
2001/02 Afonyi László labdarúgás
Cziffra Csaba kosárlabda
Gáspár Zsolt kézillabda
Hajszler Imre kosárlabda
Marossy Dávid kosárlabda
Máthé Zoltán vívó
Pallagi Gergely kerékpár
Szabó Gábro kézilabda
2002/03 Elsik István röplabda
Marossy Dávid kosárlabda
Martos András kosárlabda
2003/04 Farkas Gergely labdarúgás
Marossy Dávid kosárlabda
Martos András kosárlabda
Pengő Gábor asztalitenisz
2005/06 Bak Imre asztalitenisz
Bodrogi Tamás kosárlabda
Galmbos Dániel taekwando
Kálmán Attila kosárlabda
Mógor János labdarúgás
Pengő Gábor asztalitenisz
Póta Tamás triatlon
Tóth András birkózás
2006/07 Bodrogi Tamás kosárlabda
  Hőnig László kick-boksz
  Kálmán Attila kosárlabda
  Mógor János labdarúgás
  Surmann Péter kosárlabda